Kennisbank BOSActueel: Mega Concert in Lagos om Nigeriaanse jongeren naar de stembus te krijgen
Dit item hoort bij de Topic Lagos: een Afrikaanse metropool (p. 174) uit De Grote Bosatlas 56e editie.
Gebruik je De Grote Bosatlas 56e editie FLEX? Dan kun je in dit item op alle kaartlinks klikken en kom je rechtstreeks in De Digitale Bosatlas terecht.
Maak je hier nog geen gebruik van? Ga dan naar de website.
Op 25 februari 2023 gaan de Nigerianen naar de stembus om een nieuwe president te kiezen.
Waarom het belangrijk is dat jongeren naar de stembus gaan en wat er te kiezen valt, ontdek je in dit item en met de nieuwe kaarten van De Grote Bosatlas.
Een ‘failed state’, zo noemt kandidaat Obi z’n eigen land. Hij wil de politiek in Nigeria veranderen, en hij kan op steun rekenen. Ga er maar aan staan: als president van Nigeria krijg je te maken met armoede, corruptie, terreur en een hoge werkloosheid. De politici van de afgelopen jaren hebben niet veel gedaan om deze problemen op te lossen. Daarom zijn veel Nigerianen het vertrouwen in de politiek verloren. Vooral jongeren onder de 30 jaar, die 70% uitmaken van de bevolking van 219 miljoen en 50% van de 93,5 miljoen tot nu toe geregistreerde kiezers, zijn klaar met de huidige politieke elite. Zij zien Peter Obi (61), van de Labour Party, als een verademing.
De opkomst bij de voorgaande verkiezingen in Nigeria was heel laag. Dit is niet zo goed voor het democratische proces. Vooral jongeren moeten meer betrokken raken bij de politiek, is de gedachte. Vandaar het unieke project Youth Vote Count, waarbij een Mega Concert ervoor zorgt dat jongeren gaan stemmen. Hoe dit werkt, hoor je via dit geluidsfragment (van NPO Radio 1). Volg op deze site ook de link naar Twitter achter ‘Let’s Gooo!!!!!!’ en bekijk het concertaffiche.
Sinds 1999 wisselen in Nigeria twee partijen de macht met elkaar af: de All Progressive Congress (APC) en de Peoples Democratic Party (PDP). Voor de PDP doet deze verkiezingen Abubakar (76) mee en voor het APC Bola Tinubu (de 70-jarige opvolger van Buhari, die nu aan de macht is). Het wordt spannend welke van de drie kandidaten de verkiezingen gaat winnen. De partij van de christelijke Obi heeft weinig bestuurlijke ervaring en is vooral in het islamitische noorden van het land onbekend. Abubakar en Tinubu zijn beiden moslim. Zij hebben hun hoge leeftijd en elitaire reputatie tegen.
(Dit item gaat verder onder de kaarten.)
Bespreek in de klas
Breng in kaart
Open kaart 168A Afrika Bodemgebruik en natuurlijke hulpbronnen in De Digitale Bosatlas.
Tip!
Wil meer weten over hoe het leven in Lagos is, bekijk dan Leven in Lagos van Schooltv.
Wil je aan de slag met meer nieuw kaartmateriaal over dit onderwerp?
Denk aan:
Ga dan naar De Digitale Bosatlas en ontdek de splinternieuwe set kaarten bij de Topic Lagos: een Afrikaanse metropool.
Ben je docent in het voortgezet onderwijs en wil je niets missen? We informeren en inspireren je graag met onze e-mailnieuwsbrieven. Laat ons weten waarover je op de hoogte gehouden wilt worden!