Ionica Smeets op het Nationaal Reken- en Wiskundecongres - Noordhoff - 29 januari 2026

Nationaal Reken- en Wiskundecongres

Ionica Smeets, Pedro De Bruyckere
29 januari 2026
10:00
 - 16:15
Basisonderwijs
Voortgezet onderwijs
Event

Laat je inspireren. Ontdek nieuwe inzichten. Ontmoet vakgenoten.

Op het Nationaal Reken- en Wiskundecongres 2026 staat de vraag centraal: hoe maken we rekenen en wiskunde nóg betekenisvoller voor leerlingen? Een dag vol inspiratie, praktische handvatten en ontmoeting met collega’s uit het hele land.

Keynote door Ionica Smeets

Wetenschapscommunicator en hoogleraar Ionica Smeets opent het congres. Zij neemt je mee in de wereld van Rekenen voor je Leven: hoe verbind je rekenvragen aan het dagelijks leven van leerlingen? Verwacht verrassende voorbeelden, interactieve demonstraties én een wiskundige goocheltruc.

Voorproefje van de workshops

Tijdens het congres kies je uit verschillende interactieve sessies, waaronder:

  • Van kerndoelen naar leerlijnen met Getal & Ruimte en Moderne Wiskunde
  • Vakoverstijgend rekenen
  • Omgaan met deficiënties
  • AI in het onderwijs
  • PISA-onderzoek: wat leren we?
  • Meer meiden in bèta, techniek en IT
  • Wiskunde-angst herkennen en aanpakken
  • En nog veel meer!

Blijf op de hoogte

Het volledige programma maken we binnenkort bekend. Wil je er als eerste van horen? Laat hieronder je e-mailadres achter en ontvang automatisch een update zodra het programma en de inschrijving live gaan.

Deel dit event
Als eerste op de hoogte!

Bezoek het Nationaal Reken- en Wiskundecongres 2026! Keynote Ionica Smeets, workshops en inspiratie. Laat je e-mail achter en je hoort snel meer! 

Gerelateerde events

Ook interessant voor jou

Vul onderstaand formulier in en schrijf je in voor dit event

Zoeken